NWPplakatWegrow021020162 października o godzinie 19:00 w Węgrowie wystąpiliśmy wraz zespołem Trebunie-Tutki w koncercie z cyklu Mazowsze w Koronie. W Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia N.M.P. wykonaliśmy program "Nuty Wielkiego Pasterza"

Tego dnia wystąpili:

ZESPÓŁ TREBUNIE-TUTKI
Krzysztof Trebunia-Tutka - skrzypce, koza podhalańska, fujara, piszczałki, róg, śpiew
Anna Trebunia-Wyrostek - basy podhalańskie, śpiew
Jan Trebunia-Tutka - altówka, śpiew
Andrzej Polak - skrzypce, śpiew

oraz gościnnie

Kuba "Bobas" Wilk - gitara basowa
Szymon Kamykowski - saksofony

WARSZAWSKI CHÓR MIĘDZYUCZELNIANY
Borys Somerschaf – dyrygent

Słynny góralski zespół Trebunie-Tutki ponownie bierze udział w Festiwalu Mazowsze w Koronie. W programie pt. Nuty Wielkiego Pasterz,  poświęconym świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II,  zespół wystąpi  w Bazylice Mniejszej w Węgrowie razem z muzykami jazzowymi: Kubą "Bobas" Wilkiem – gitara basowa,  Szymonem Kamykowskim  – saksofon oraz  chórem klasycznym – Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym pod kierunkiem dyrygenta  Borysa Somerschafa. Ten oryginalny koncert, autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki
i przez niego prowadzony, jest muzycznym wspomnieniem o wybitnym Papieżu-Polaku, który czuł się góralem. Nuty Wielkiego Pasterza  prezentujemy  publiczności na Mazowszu w szczególnym dla Kościoła polskiego i wszystkich Polaków roku.
W programie znajdą Państwo utwory zespołu Trebunie-Tutki, inspirowane twórczością wielkich kompozytorów polskich i tradycyjną muzykę góralską. Podczas Muzycznego Wieczoru w Bazylice Mniejszej,  spotkają się trzy muzyczne żywioły: muzyka góralska, stylistyka jazzowa i klasyczne brzmienie. Cieszy mnie bardzo fakt, że jest to już kolejne wydarzenie muzyczne Festiwalu realizowane w  historycznym mieście Węgrów.

Małgorzata Ewa Kalicińska/ MIK
Autor i Koordynator Festiwalu Mazowsze w Koronie

ORGANIZATOTOR FESTIWALU - Mazowiecki Instytut Kultury

Oto relacje z naszego koncertu:

http://www.podlasie24.pl/wegrow/kosciol/wegrow-goralski-koncert-w-holdzie-sw.-janowi-pawlowi-ii--1e10e.html

http://www.wegrow.com.pl/index.php/aktualnosc-3389-niezapomniany_koncert.html