NaborWchm2023PlakatjpgWszystkich, którzy chcieliby śpiewać w Warszawskim Chórze Międzyuczelnianym zapraszamy na przesłuchania. Od kandydatów oczekujemy zaangażowania i wrażliwości muzycznej. Nie trzeba być zawodowym muzykiem, ani czytać nut, aby do nas dołączyć.

Szczegółowych informacji udziela prezes Katarzyna Zwierzchowska tel. +48 602 632 655.

Po pomyślnym przesłuchaniu

Próby, próby i jeszcze raz próby. Na nich rozczytujemy utwory, szlifujemy te, które umiemy. Szczególnie nowi chórzyści powinni pamiętać o systematyczności, ponieważ czasem tempo pracy jest tak szybkie, że pojedyncze wagary mogą spowodować poważne braki w znajomości repertuaru.

Tygodniowy plan prób chóru:

poniedziałek: 18:30 - 21:00 (próby sekcyjne)
czwartek: 18:30 - 21:00 (próba wspólna wszystkich głosów)

Zajęcia odbywają się w Kościele Akademickim św. Anny, w sali A (lewa strona przedsionka).

Do pierwszego koncertu dopuszcza Dyrygent oceniwszy stopień opanowania materiału.

Strój koncertowy

Kobiecy: czarne obuwie, czarne rajstopy, czarna spódnica do kostek (możliwie prosta) względnie sukienka, bluzka czarna i czarny żakiet (bez dodatkowych ozdób). Dodatkowy element stanowi szalik w kolorze żółtym – nasz znak rozpoznawczy. Jest on zwykle przekazywany w dniu pierwszego koncertu.

Męski: czarne obuwie, czarny garnitur, biała koszula, czarna mucha

Okładka nutowa: kolor czarny, zwykle segregator bądź tzw. teczka ofertowa

Użyteczne informacje:

  • dostęp do biblioteki nutowej uzyskujemy rejestrując się na stronie internetowej, jednocześnie wręczając swój adres mailowy Prezesowi chóru, który aktywuje dostęp do strony i do listy dyskusyjnej (tutaj zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń towarzyskich i muzycznych)
  • członkowie chóru zwracają się do siebie nawzajem jak również do Dyrygenta po imieniu.

 

Logowanie