Nharmonia30062018Działająca przy Warszawskim Chórze Międzyuczelnianym Fundacja Promocji Twórczości Amatorskiej "Cantica" była organizatorem koncertu młodej orkiestry smyczkowej Kameralna N-Harmonia.

Koncert odbył się 30 czerwca 2018 (sobota) o godz. 20:00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie (ul. Świętojańska 8).  W repertuarze koncertu utwory polskich kompozytorów:

  • T. Baird - Suita Colas Breugnon
  • H. Czyż - Canzona di Barocco
  • W.M.Górecki - Trzy utwory w dawnym stylu
  • M.Karłowicz - Serenada na smyczki

Orkiestra smyczkowa Kameralna N-Harmonia to zespół składający się z młodych instrumentalistów. Orkiestra powstała w grudniu 2016 roku, a już wystapiła kilkanaście razy, zdobywając grono sympatyków i wiernych słuchaczy. W repertuarze Kameralnej N-Harmonii znajdują się utwory klasyków takich jak A. Vivaldi, W.A. Mozart, E. Grieg, P. Czajkowski, M. Karłowicz. Zespół nie stroni również od wykonań muzyki współczesnej (T. Baird, H.M. Górecki).

W 2017 roku orkiestra dwukrotnie wystapiła z naszym chórem wykonując Stabat Mater G.B. Pergolesiego.

https://www.wchm.pl/galeria/126-stabat-mater-28-03-2018-galeria

https://www.wchm.pl/galeria/127-stabat-mater-g-b-pergolesi-09-04-2017-wola-galeria

Na rok 2018 - rok jubileuszu odzyskania niepodległości - orkiestra przygotowała program składający się z utworów polskich twórców. Wysoki poziom wykonawczy, wrażliwość i wysublimowane brzmienie sprawiają, że z ogromną przyjemnością słucha się tych młodych muzyków.
Koncert współfinansowany ze środków Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Więcej informacji o orkiestrze

http://nharmonia.pl/

https://www.facebook.com/kameralnaNharmonia/

 

fot. Daniel Krakowiak