koncert z zespolem trebunietutki 2011W sobotę 6 kwietnia o godz. 18:00 Mateczniku Mazowsza w Otrębusach odbył się koncert Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego z zespołem Trebunie-Tutki.

Program „Nuty Wielkiego Pasterza”, autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki, jest muzycznym wspomnieniem Papieża-Polaka, blisko związanego z górami i ludźmi gór, z emocjami, towarzyszącymi nam wszystkim, zachowującym Go w pamięci – euforią pierwszych miesięcy pontyfikatu, radością osobistych spotkań, ale też żalem i wzruszeniem trudnych doświadczeń.
Usłyszymy reminiscencje z Jana Pawła II w Polskę i na Podhalu, utwory autorskie z płyty "Podniesienie”, dedykowanej Ojcu świętemu i wręczonej mu podczas specjalnej audiencji, ulubione przez Papieża melodie góralskie, zagrane przez górali podczas Hołdu Górali Polskich pod Wielką Krokwią i osobiste, nie tylko muzyczne wspomnienia rodziny Trebuniów-Tutków, zwieńczone charyzmatycznym utworem „Góry Cię chwalą” z płyty z Twinkle Brothers, zawiezionej do Watykanu przez ks. prof. Józefa Tischnera.

Patronat medialny nad tym koncertem objęło Radio Niepokalanów.

Logowanie