KoncertDlaWiktora1305201813 maja o 19:45 w Kościele Akademickim św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbył się kolejny koncert Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego. Wieczór ten był dla nas szczególny nie tylko dlatego, że zaprezentowaliśmy kilka utworów przygotowanych przez nas na festiwal pieśni cerkiewnej w Białymstoku.

Koncert ten zadedykowaliśmy Wiktorowi - 17letniemu synowi znajomej nauczycielki, który trzy miesiące temu dowiedział się, że jest chory na ostrą białaczkę szpikową.

Wiktor jest utalentowanym uczniem liceum w Legionowie, co roku nagradzanym za wyniki w nauce przez Prezydenta Miasta. Pięknie śpiewa i uwielbia grać w koszykówkę. Diagnoza przewróciła jego świat do góry nogami. Wiktor rozpoczął leczenie, które jest ciężkie, długie, monotonne i odbywa się z dala od bliskich - w czterech ścianach szpitala. Jest też kosztowne.

Jan Paweł II powiedział: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Przywołując te słowa świętego Jana Pawła II i dedykując koncert choremu chłopcu, prosiliśmy Państwa o wsparcie leczenia Wiktora przez pozostawienie dowolnego datku w puszkach, które przyjaciele Wiktora udostępnili przy wyjściu z kościoła.

Podczas koncertu udało nam się zebrać 2200 zł, za co ogromnie Państwu dziękujemy.

Nadal istnieje możliwość przekazania środków pieniężnych na rachunek bankowy specjalnie uruchomiony na ten cel:

Fundacja Ave
Numer konta: 30 1090 1841 0000 0001 1538 0835
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe – Wiktor Stawiarski

W programie chór wykonał utwory m. in. S. Rachmaninowa, D. Bortniańskiego A. Paerta, S. Stuligrosza, J. Świdra.