Anna Siminska PotraitUkończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Jolanty Janucik. Edukację kontynuowała na Kunstuniversitaet der Musik und Darstellender Kunst w Grazu. Stypendystka Instytutu Austriackiego w Warszawie, Keimyung Research Foundation oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki, za osiągnięcia artystyczne została uhonorowana medalem Magna cum Laude.

Jeszcze podczas studiów zadebiutowała w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie partią Królowej Nocy z opery Czarodziejski flet W. A. Mozarta oraz wcieliła się w rolę Paminy w tej samej operze, występując na otwarciu Teatru Mumuth w Grazu.

W 2007 roku zadebiutowała w Wiedniu w Schoenbrunn Musiktheater rolą Adeli w operetce Zemsta nietoperza J. Straussa, co zapoczątkowało jej międzynarodową karierę.

W 2009 roku wystąpiła w Wiener Staatsoper pod kierownictwem Bertranda de Billy z towarzyszeniem orkiestry Wiener Philharmoniker. Po brawurowym występie w partii Królowej Nocy z opery Czarodziejski flet Mozarta wykonywała następnie tę rolę m.in. w Royal Opera House Covent Garden w Londynie, Operze Bastille w Paryżu, Washington National Opera, Berliner Staatsoper, Opera Tokio, Dresdner Semperoper, Oper Frankfurt i Staatsoper w Hamburgu.