Anna Fijakowska fotoUkończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (Wydział Edukacji Muzycznej w specjalności muzyka kościelna oraz Wydział Wokalny).

W trakcie studiów podjęła pracę w Chórze Filharmonii Narodowej, gdzie jako solistka chóru współpracowała z takimi dyrygentami jak Antoni Wit, Henryk Wojnarowski, Massimiliano Caldi, Victor Pablo Perez, Łukasz Borowicz. W 2014 wykonywała solową partię altu podczas światowej premiery kompozycji Crying in the Wilderness Alexandra Raskatova.

W 2012 zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej rolą Hipolity w operze Sen Nocy Letniej Benjamina Brittena. W 2013 r. wystąpiła jako Księżna w operze Giacomo Pucciniego Siostra Angelica. W 2014 r. w roli Ottavii wzięła udział w spektaklu do muzyki Claudio Monteverdiego, powstałym w kooperacji ze studentami Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej.

Od lat współpracuje z zespołem muzyki dawnej La Tempesta, a od 2016 roku - z norweskim zespołem Trondheim Vocalensamble. W roku 2012 została finalistką ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Wykonawców Muzyki XX i XXI wieku.