PlakatPowstanie27092020W niedzielę 27 września zapraszamy na godz. 15:30 do kościoła pw. św. Andrzeja Boboli na nasz kolejny koncert.

Wolni Niepokonani „Obwód V. Marsz Mokotowa” to koncert pieśni Powstania Warszawskiego w wykonaniu Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego pod dyrekcją Borysa Somerschafa z towarzyszeniem muzyków Kapeli Warszawskiej. Koncert jest poświęcony bohaterom walk na Mokotowie, żołnierzom Pułku AK Baszta i innym mokotowskim oddziałom powstańczym walczącym na Mokotowie oraz mieszkańcom dzielnicy, których dramat na zawsze pozostał w dziejach mokotowskiego marszu przez powstańcze dni. Relacje, świadectwa i poezje wykona dwoje aktorów scen warszawskich: Zuzanna Lipiec i reżyser koncertu Maciej Gąsiorek.

Cykl koncertów WChM „Wolni Niepokonani” jest przygotowywany dla każdej walczącej dzielnicy Warszawy ze szczególnym zwróceniem uwagi na miejsce wykonania. Opowiada o walkach obok miejsc, w których koncert jest prezentowany. Zrealizowane koncerty cyklu noszą nazwy: „Obwód I. Śródmieście”, „Obwód II. Republika Żoliborska; „Targówek 44”; „Czas Bohaterów. Ursynów pamięta”; „Pruszków Obóz Dulag 121 – 70 rocznica wyzwolenia obozu”; „Żoliborz. Listy z Powstania”.

Wstęp na koncert będzie możliwy po okazaniu bezpłatnego zaproszenia, które jest do odebrania w zakrystii Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli oraz przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa, w tym założeniu masek, dezynfekcji rąk przed koncertem, wypełnieniu oświadczenia i zajęcia miejsc po 2 osoby w ławce.

Koncert finansuje Dzielnica Mokotów.

ZAPRASZAMY