NWPBialoleka18102020PlakatNWPWola17102020PlakatW weekend 17 i 18 października dwukrotnie wystąpimy z zespołem zespołem Trebunie-Tutki, aby w ten sposób upamiętnić setną rocznicę urodzin Jana Pawła II.

Zapraszamy:

17 października o godz. 16:00 do kościoła pw. św. Augustyna w Warszawie przy ul. Nowolipki 18
18 października o godz. 19:00 do kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Warszawie przy ul. Strumykowej 25

Wstęp wolny

Koncerty współfinansowane ze środków m. st. Warszawy

"Nuty Wielkiego Pasterza" to autorski program lidera zespołu - Krzysztofa Trebuni-Tutki, który przed laty do udziału w projekcie zaprosił nas - Warszawski Chór Międzyuczelniany. Koncert jest muzycznym wspomnieniem Papieża Polaka, blisko związanego z górami i ludźmi gór, postaci szanowanej przez wielu, niezależnie od prezentowanego światopoglądu czy wyznawanej religii. Słowem i czynem starał się łączyć, nie dzielić i ten właśnie aspekt jego działalności podkreśla narracja koncertu. Pod względem artystycznym koncert jest wydarzeniem nietuzinkowym. Spotykają się tu bowiem trzy muzyczne żywioły: muzyka góralska, stylistyka jazzowa i klasyczne brzmienie. Pozostając wydarzeniem artystycznym, skłania jednocześnie do refleksji o sprawach ważnych i uniwersalnych. Koncert prowadzony jest przez Krzysztofa Trebunię-Tutkę, który w barwny i zajmujący sposób prezentuje postać Jana Pawła II z perspektywy górali, w tym szczególnie członków swojej rodziny. Komentarz autora to głównie wspomnienia, refleksje, anegdoty związane ze spotkaniami ludzi Podhala z Papieżem. Utwory wykonywane podczas koncertu dopełniają tę opowieść.

W trosce o wzajemne bezpieczeństwo przypominany o zasłanianiu nosa i ust oraz zachowaniu odpowiedniego dystansu podczas koncertu.

UWAGA!!!

W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym jako organizator koncertu jesteśmy zobligowani pozyskać od Państwa - naszych gości - stosowne oświadczenia. Treść oświadczeń znajdą Państwo po kliknięciu w odpowiedni link:
17 października o godz. 16:00 do kościoła pw. św. Augustyna w Warszawie przy ul. Nowolipki 18
18 października o godz. 19:00 do kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Warszawie przy ul. Strumykowej 25


Prosimy o wydrukowanie i wypełnienie ich oraz przekazanie nam przed wejściem do kościoła. Ci z Państwa, którzy nie mają takiej możliwości, będą mogli pobrać i wypełnić oświadczenia bezpośrednio przed koncertem przy specjalnie przygotowanych do tego stanowiskach. Osoby te prosimy o przybycie 30 minut przed planowanym rozpoczęciem koncertu.
Dziękujemy za zrozumienie.

Prosimy też zapoznać się z zapisami regulaminu imprez stacjonarnych i plenerowych organizowanych przez Fundację Promocji Twórczości Amatorskiej „Cantica” w trakcie epidemii wirusa SARS-COV-2