MagdalenaPlutaFoto

Absolwentka studiów I i II stopnia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Izabelii Kłosińskiej. W latach 2015-2017 uczestniczyła w Programie Kształcenia Młodych Talentów - Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

W kwietniu 2017 roku zadebiutowała w produkcji Dutch Nationale Opera & Ballet, śpiewając partię Ariadny w Madrygałach Monteverdiego w reżyserii Pierre'a Audi i kierownictwie muzycznym Christophe'a Rousett'a.

Rok później została tam ponownie zaproszona do udziału w produkcji La morte d'Orfeo Landiego, gdzie kreowała postać Calliope. W grudniu 2017 roku wystąpiła w koncercie adeptów i absolwentów Akademii Operowej w Studiuo Koncertowym Polskiego Radia ze specjalnym udziałem Tomasza Koniecznego ”Mistrz i Młode talenty” pod dyrekcją Michała Klauzy, gdzie wykonała partię Erdy z IV aktu Złota Renu Wagnera. W kwietniu 2018 roku wystąpiła gościnnie podczas Recitalu Tomasza Koniecznego w duecie Erdy i Wotana z III aktu Zygfryda Wagnera w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Występowała podczas Festiwalu Oper Barokowych Dramma per musica w Warszawie wcielielając się w postać Galatei w Aci, Galatea e Polifemo Haelnda.

Od 2019 roku sukcesywnie występuje w produkcjach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w takich tytułach jak; Carmen Bizet'a jako Mercedes, Die Zauberflote Mozarta jako Dritte dame, balecie Les Noces Igora Strawińskiego wykonując partię mezzosopranu, Borysie Godunowie Mussorgskiego jako Fiodor oraz w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego jako Olga.