PiotrStawarskiFotoPiotr Stawarski, dyrygent, artysta Chóru Filharmonii Narodowej, organista, pedagog i kompozytor.  

Przez wiele lat zdobywał doświadczenie zawodowe pełniąc funkcję organisty w kilku warszawskich parafiach w których był również dyrygentem zespołów chóralnych. Obecnie sprawuje tę funkcję jako organista i dyrygent chóru przy parafii Bożej Rodzicielki Maryi w Konstancinie – Jeziornie. Swoje umiejętności dydaktyczne kształcił także jako dyrygent dwóch chórów dziecięcych w Szkole Muzycznej I stopnia w Konstancinie-Jeziornie. Na Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Ochlewskiego (2015) jego kompozycja „Atrament” na chór dziecięcy otrzymał rekomendację do wydania i została wydana w PWM. 

Od 2015 roku jest współzałożycielem i dyrygentem Konstancińskiego Chóru Kameralnego, z którym podczas XV Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej otrzymał główną nagrodę „Kulturomaniak 2021”. Dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu oraz ożywionej działalności koncertowej, zespół w krótkim czasie stał się wizytówką muzyczną Konstancina – Jeziorny.  

Swoją aktywność zawodową kontynuuje w Chórze Filharmonii Narodowej jako Artysta Chóru-Bas, z którym to zespołem wykonał wiele najwybitniejszych dzieł światowej literatury muzycznej, nagrał szereg wysoko notowanych płyt oraz otrzymał jedną z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych – Grammy- za płytę rozpoczynającą cykl wydawniczy ''Penderecki Conducts Penderecki''.  

Wolne chwile lubi spędzać komponując, czytając książki oraz aktywnie, podczas wycieczek rowerowych oraz górskich, pieszych wędrówek.