HejWdzienNarodzenia1101151W niedzielę 11 stycznia o godz. 17:00 w Kościele Akademickim św. Anny odbył się wyjątkowy koncert kolęd pt."Hej w dzień Narodzenia!". W pierwszej części koncertu chór pod dyrekcją Teresy Gręziak wykonał popularne i mniej znane kolędy i pieśni bożonarodzeniowe polskie i obce.

W drugiej części do wykonawców dołączyli dawni członkowie WChMu, którzy wprawdzie już od lat nie śpiewają na stałe w chórze, ale tworzyli jego historię i nadal należą do naszej wielkiej chóralnej rodziny. Wspólnie wykonaliśmy kilka kolęd pod batutą Dyrygenta Honorowego i wieloletniego kierownika artystycznego zespołu - Janusza Dąbrowskiego.

Wystąpili:
Warszawski Chór Międzyuczelniany pod dyrekcją Teresy Gręziak i Janusza Dąbrowskiego
Anna Woźniak - sopran solo
Marzena Rybak - akompaniament

Koncert stał się też okazją do promocji wydanej z okazji 50-lecia działalności chóru książki pt. "O jedno rondo za daleko. Zapiski z podróży WChM" Joanny Sochoń-Sadowskiej oraz "O jubileuszach, kabaretach i WChM raz jeszcze" Kazimiery Małeckiej. Obie autorki są chórzystkami zespołu i jak zgodnie twierdzą Warszawski Chór Międzyuczelniany jest ich druga rodziną. Książka spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko członków chóru i stałych jego słuchaczy. Gratulujemy naszym koleżankom sukcesu wydawniczego.