KrzemieniecWarszawie030612W niedzielę 3 czerwca o godz. 16:30 w kościele św. Anny odbył się koncert zatytułowany "Krzemieniec Warszawie", podczas którego wystąpił Młodzieżowy Chór Kameralny z Krzemieńca (Ukraina). Koncertem zadyrygował Anatolij Galiszewski, który w ten sposób podziękował wszystkim tym, którzy pomogli mu wrócić do zdrowia po przebytej chorobie nowotworowej.

Zimą ubiegłego roku, po tym jak dowiedzieliśmy się o chorobie Anatolija, dyrygenta zaprzyjaźnionego z nami chóru, zorganizowaliśmy koncert zatytułowany "Dla Anatolija", podczas którego zbierane były fundusze na leczenie naszego przyjaciela. Wielu z Państwa odpowiedziało na nasz apel, dzięki czemu rozmiar akcji przekroczył znacznie nasze oczekiwania. Ta powstała z potrzeby serca inicjatywa pomogła Anatolijowi pokonać chorobę i wrócić do pracy z chórem.

 

Muzyka i śpiew to dla muzyków naturalny sposób wyrażania uczuć, dlatego Anatolij Galiszewski poprzez przyjazd do Warszawy i koncert prowadzonego przez siebie chóru chciałby wypowiedzieć całą radość z powrotu do zdrowia i wdzięczność za okazaną pomoc i wsparcie finansowe. Podczas koncertu chór wykona m.in. utwory St. Moniuszki, M. Ogińskiego, a także narodowe pieśni ukraińskie.


Relacja z zeszłorocznego koncertu

Logowanie