TrebunieUrsynow130512Maly13 maja 2012 roku o godzinie 16:00 w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, ul. KEN 101 odbył się koncert pt "Nuty Wielkiego Pasterza" w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki, Michała Kulentego i Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego pod dyrekcją Janisza Dąbrowskiego.

Program „Nuty Wielkiego Pasterza”, autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki, jest muzycznym wspomnieniem Papieża-Polaka, blisko związanego z górami i ludźmi gór, z emocjami, towarzyszącymi nam wszystkim, zachowującym  Go w pamięci – euforią pierwszych miesięcy pontyfikatu, radością osobistych spotkań, ale też żalem i wzruszeniem trudnych doświadczeń.
Usłyszymy reminiscencje z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski i Jego wizyt na Podhalu, utwory autorskie z płyty ‘Podniesienie”, dedykowanej Ojcu Świętemu i wręczonej mu podczas specjalnej audiencji,  ulubione przez Papieża melodie góralskie, zagrane przez górali podczas Hołdu Górali Polskich pod Wielką Krokwią i osobiste, nie tylko muzyczne wspomnienia rodziny Trebuniów-Tutków, zwieńczone charyzmatycznym utworem „Góry Cię chwalą” z płyty z Twinkle Brothers, zawiezionej do Watykanu przez ks. prof. Józefa Tischnera.
Program ten został wykonany w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W.Lutosławskiego 24 marca br. i był transmitowany na antenie Programu II Polskiego Radia oraz zarejestrowany na płycie, przygotowanej i wydanej na beatyfikację Jana Pawła II.  Jest to 30 fonogram w 15.letniej historii zespołu Trebunie-Tutki i pierwsza w ich dorobku płyta live.

Logowanie