Nharmonia30062018Działająca przy Warszawskim Chórze Międzyuczelnianym Fundacja Promocji Twórczości Amatorskiej "Cantica" była organizatorem koncertu młodej orkiestry smyczkowej Kameralna N-Harmonia.

Koncert odbył się 30 czerwca 2018 (sobota) o godz. 20:00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie (ul. Świętojańska 8).  W repertuarze koncertu utwory polskich kompozytorów:

  • T. Baird - Suita Colas Breugnon
  • H. Czyż - Canzona di Barocco
  • W.M.Górecki - Trzy utwory w dawnym stylu
  • M.Karłowicz - Serenada na smyczki

Orkiestra smyczkowa Kameralna N-Harmonia to zespół składający się z młodych instrumentalistów. Orkiestra powstała w grudniu 2016 roku, a już wystapiła kilkanaście razy, zdobywając grono sympatyków i wiernych słuchaczy. W repertuarze Kameralnej N-Harmonii znajdują się utwory klasyków takich jak A. Vivaldi, W.A. Mozart, E. Grieg, P. Czajkowski, M. Karłowicz. Zespół nie stroni również od wykonań muzyki współczesnej (T. Baird, H.M. Górecki).

W 2017 roku orkiestra dwukrotnie wystapiła z naszym chórem wykonując Stabat Mater G.B. Pergolesiego.

https://www.wchm.pl/galeria/126-stabat-mater-28-03-2018-galeria

https://www.wchm.pl/galeria/127-stabat-mater-g-b-pergolesi-09-04-2017-wola-galeria

Na rok 2018 - rok jubileuszu odzyskania niepodległości - orkiestra przygotowała program składający się z utworów polskich twórców. Wysoki poziom wykonawczy, wrażliwość i wysublimowane brzmienie sprawiają, że z ogromną przyjemnością słucha się tych młodych muzyków.
Koncert współfinansowany ze środków Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Więcej informacji o orkiestrze

http://nharmonia.pl/

https://www.facebook.com/kameralnaNharmonia/

PlakatMinsk11062018Już w poniedziałek 11 czerwca o godz. 19:00 zaśpiewamy w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim na koncercie z okazji Dnia Dziecka. Po raz kolejny w żartobliwej i dynamicznej formie odsłonimy przed mniejszymi i większymi słuchaczami tajniki naszej pracy. Odpowiemy na poważne i mniej poważne pytania, związane z chóralnym śpiewem.

RadujSieMatkoPolskoOtwock24052018Dnia 24 maja o godz. 19:00 nasz chór wystąpi w Otwocku. Koncert odbędzie się w wybudowanym przed II Wojną Światową okazałym budynku kasyna, który obecnie mieści Liceum Ogólnokształce im. K.I. Gałczyńskiego, przy ul. gen. J. Filipowicza 9. Poczas wieczoru piesni polskiej zabrzmią:

Bogurodzica – Anonim XIII/XIV w.
Modlitwa, gdy dziatki spać idą – Wacław z Szamotuł, sł. Andrzej Trzecieski
Nieście chwałę, mocarze  – Mikołaj Gomółka, sł. Jan Kochanowski
Pieśń – Józef Świder, sł. Jan Kochanowski
Ojcze z niebios – Stanisław Moniuszko, libr. Włodzimierz Wolski
Hymn do miłości Ojczyzny – sł. Ignacy Krasicki, opr. Janusz Dąbrowski
Rota – Feliks Nowowiejski, sł. Maria Konopnicka
Jak długo w sercach naszych – ks. Władysław Piątkiewicz, sł. Konstanty Krumłowski
Marsz Pierwszej Brygady –  Andrzej Brzuchal-Sikorski, sł. Tadeusz Biernacki, Andrzej Hałaciński
Modlitwa obozowa – Adam Kowalski
Modlitwa do Bogarodzicy  – Józef Świder, sł. Krzysztof Kamil Baczyński
Zdrowaś bądź Maryja  – Henryk Mikołaj Górecki, sł. Anonim
Gaude Mater Polonia – chor. greg., sł. Wincenty z Kielczy, opr. Teofil Klonowski

WYKONAWCY:

WARSZAWSKI CHÓR MIĘDZYUCZELNIANY

Borys Somerschaf - dyrygent
Igor Pogorzelski - słowo o muzyce

SpiewamyDlaAni24052018Podczas naszego koncertu Raduj się Matko, Polsko, który wykonamy 24 maja (czwartek) w Otwocku będziemy prosić o Państwa wsparcie, tym razem dla 4-letniej Ani, mieszkanki Otwocka, u której w ubiegłe wakacje wykryto raka mózgu wielkości pomarańczy. Dziewczynka z dnia na dzień znalazła się w stanie krytycznym, gdy nowotwór ucisnął kluczowe strefy mózgu i była natychmiast operowana w Mińsku białoruskim, gdzie udało się po sześciu godzinach usunąć cały guz, który okazał się neuroblastomą 4-go stopnia (o wysokiej złośliwości).

Obecnie Ania jest pod opieką onkologów z Centrum Zdrowia Dziecka, od sierpnia przeszła ponad 30 sesji radioterapii, a teraz jest w trakcie 8 cykli chemioterapii. 

Aby wzmocnić Anię w czasie agresywnego oddziaływania chemii, podjęte zostało dodatkowe nierefundowane leczenie wspomagające. Potrzebne są także środki na konsultację medyczną w Niemczech, bo leczenie tego typu nowotworu jest długotrwałe i kilkuetapowe.

Dziewczynka ma siostrę bliźniaczkę, z którą jest mocno związana. Obie przeżywają każdą rozłąkę związaną z pobytami Ani w szpitalu oraz skutki uboczne i cierpienie, jakie przechodzi po każdym cyklu chemioterapii.

Podczas koncertu będzie możliwość złożenia datku do puszki, środki można także przekazać bezpośrednio na konto Fundacji „Nasze Dzieci”, której Ania jest podopieczną.

Będziemy wdzięczni za okazane przez Państwa serce.

Fundacja „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w IPCZD

Numer konta: 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630

Tytuł wpłaty: Pomoc dla Ani Błachnio

Zapraszamy 24 maja o godz. 19:00 do budynku Liceum Ogólnokształcącego im. K.I. Galczyńskiego, ul. gen. J. Filipowicza 9.

Wstęp wolny

DyplomHajnowka

Chcemy podzielić się z Państwem naszą ogromną radością. Jury Międzynarodowego Festiwalu Myzyki Cerkiewnej "Hajnówka" w Białymstoku,w którym wzięliśmy udział się w dniach 17-20 maja 2018 r. przyznało Warszawskiemu Chórowi Międzyuczelnianemu III miejsce w kategorii chórów amatorskich świeckich. Podczas przesłuchań konkursowych wykonaliśmy:

  1. Arvo Paert BOGORODICE DIEWO, RADUJSIA
  2. Sergiusz Rachmaninow TIEBIE POJEM
  3. Paweł Czesnokow IŻE CHERUWIMY
  4. Dymitr Bortniański TORŻESTWUJTIE DNIES’
  5. Sergiusz Rachmaninow W MOLITWACH NIEUSYPAJUSZIUJU

Borys Somerschaf znalazł się w gronie wyróżnionych dyrygentów.

Dziekujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki :)

 

Podkategorie