Koncert kold 1301201919 stycznia (sobota) o godz. 19:15 zapraszamy serdecznie na noworoczny koncert kolęd, który zaśpiewamy w doborowym towarzystwie zespołu wokalnego Ars Chori.

Zespół Wokalny Ars Chori tworzą pasjonaci muzyki, amatorzy i profesjonaliści specjalizujący się w śpiewie wielogłosowym. Powstał w 2001 roku z inicjatywy Macieja Cegielskiego – kompozytora i dyrygenta oraz Anny Burczyńskiej – sopranistki. Od 2004 r. dyrygentem zespołu jest Zbigniew Tupczyński – absolwent Dyrygentury Chóralnej w klasie prof. Mieczysława Nowakowskiego i
Międzywydziałowego Studium Muzyki Dawnej prowadzonego przez Agatę Sapiechę.

W repertuarze znajdą się klasyczne polskie kolędy, często zapomniane już pastorałki oraz takie perełki jak "Szczedryk (Carols of the Bells)"; "White Christmas" czy "Oj, w Jerusałymi!"

Warszawskich Chórem Międzyuczelnianym dyryguje Borys Somerschaf!

Wstęp wolny.

ChorChorHurra01122018Chór, chór hurra! – tajemnice chóralnego tralala, to koncert dla całych rodzin. Podczas niego w żartobliwej i dynamicznej formie odsłonimy przed mniejszymi i większymi słuchaczami tajniki pracy chóru i dyrygenta, odpowiemy na poważne i mniej poważne pytania, związane z chóralnym śpiewem, ale nie tylko! Zabierzemy Was w podróż w czasie i przestrzeni, ale w niektóre miejsca będziemy się mogli udać tylko pod warunkiem aktywnego udziału publiczności.

Na koncert zapraszamy w sobotę 1 grudnia o godz. 14:00 do Domu Kultury "Nad Świdrem" w Woli Karczewskiej, ul. Doliny Świdra 6.

Wstęp wolny.

Plakat 17 11 2018Dnia 17 listopada wystąpimy w Lublinie. Zapraszamy na wyjątkowy wspólny koncert Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego i Męskiego Zespołu Wokalnego KAIROS. W programie utwory muzyki cerkiewnej, którymi zadyryguje Borys Somerschaf.
 
Koncert w kościele oo. Dominikanów w Lublinie (ul. Złota 9) rozpocznie się godz. 19:00.
 
Program
 
Część I - Męski Zespół Wokalny KAIROS
Otcze nasz N. KIEDROW
Sowiet priewiecznyj P. CZESNOKOW (solista - M. Chmiel)
Wieczeri Twojeja A. LWOW
Żeny mironosicy P. ŁUKASZEWSKI
Tiebie pojem W. KALINNIKOW
Żertwa wieczerniaja P. CZESNOKOW (solista - M. Chmiel)
 
Część II - Warszawski Chór Międzyuczelniany
Pieśń cherubinów - P. CZESNOKOW
Tiebie pojem - S. RACHMANINOW (solistka - M. Sokołowska)
Bogorodice Diewo - S. RACHMANINOW
Koncert na chór - S. RACHMANINOW
Bogorodice Diewo - A. PAERT
Pieśń cherubinów - D. BORTNIAŃSKI
Koncert na chór nr 2 - D. BORTNIAŃSKI

W wykonaniu połączonych chórów:
Otcze nasz - F. DUBIEŃSKI (solista K. WIŚLIŃSKI)
 
Wstęp wolny
 
O Zespole KAIROS przeczytasz tutaj
O WChM tutaj

KosciolGliniankaZapraszamy na koncert polskich pieśni chóralnych w wykonaniu Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego pod dyrekcją Borysa Somerschafa pod tytułem „Raduj się Matko, Polsko” (Gaude Mater Polonia). Koncert odbędzie się w urokliwym drewnianym kościele parafii pw. św. Wawrzyńca w Gliniance około godziny 18:45, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej w dniu 18 listopada br. Msza Święta również w oprawie chóru.

Okazją do zorganizowania koncertu są obchody setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, a sam koncert to muzyczna podróż przez osiem wieków polskiej historii i kultury, z której powinniśmy być dumni.

Usłyszymy średniowieczne polskie pieśni: Bogurodzica i Gaude Mater Polonia, a także pieśni sakralne i świeckie wybitnych kompozytorów polskich dawnych oraz współczesnych, m.in. Wacława z Szamotuł, Mikołaja Gomółki, Stanisława Moniuszki, Feliksa Nowowiejskiego, Józefa Świdra i Henryka Mikołaja Góreckiego. Autorami słów do tych kompozycji są wielcy polscy poeci, m.in. Jan Kochanowski, Ignacy Krasicki, Maria Konopnicka czy Krzysztof Kamil Baczyński. Poznamy także okoliczności i anegdoty, związane z powstaniem poszczególnych utworów. Oczywiście nie zabraknie znanych wszystkim popularnych pieśni patriotycznych.

RadujSieMatkoPolskoWegrow1111201811 listopada cała Polska hucznie świętować będzie rocznicę odzyskania niepodległości. W całym kraju odbędą się okolicznościowe spektakle, koncerty, imprezy plenerowe. My postanowiliśmy przyjąć zaproszenie Węgrowskiego Ośrodka Kultury i w tamtejszej Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP wystąpić z koncertem polskich pieśni chóralnych pt. "Raduj się, Matko Polsko!".

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.
Serdcznie zapraszamy.

Wstęp wolny

Podkategorie