FelixAnna"Felix Anna" to koncert, który zakończył Rok Jubileuszowy, a tym samym był ostatnim z cyklu Sztuk Puk - otwórz się na sztukę. Odbył się 21 czerwca w naszym rodzimym kościele św. Anny. Tematem tego wydarzenia była dekoracja Kościoła Akademickiego św. Anny w Warszawie. Jej wybrane elementy, takie jak chór muzyczny z prospektem organowym, czy freski w kaplicy bł. Władysława z Gielniowa, stały się podstawą do zbudowania pełnej radości i splendoru opowieści, w której ponownie muzyka chóralna była ilustrowana fragmentami audiodeskrypcji.

W koncercie wystąpili:
Warszawski Chór Międzyuczelniany pod dyrekcją Teresy Gręziak
Bożena Bujnicka - sopran
Kacper Szelążek - kontratenor
Katarzyna Kucharska-Hornung - audiodeskrypcja
gościnnie: zespół muzyki dawnej Gradus ad Parnassum pod kierunkiem Krzysztofa Garstki
Kamil Steć - organy

POL Kosciol sw Anny w Warszawie 2008 1Uroczysta dziękczynna Msza Św. w intencji Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego została odprawiona w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w dniu 21 czerwca o godzinie 12.00. Warszawski Chór Międzyuczelniany odpowiadał za oprawę muzyczną. Mszę odprawił ksiądz prałat dr Janusz Bodzon, Kanclerz Kurii. Po zakończeniu Mszy Św. Ksiądz Kanclerz w imieniu Jego Eminencji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza wręczył medale "Zasłużony dla Archidiecezji Warszawskiej" członkom Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego. Odznaczenie otrzymali:

Olga Gęca-Grzegorczyk
Maria Kielan-Sparavier
Jadwiga Kuropka
Małgorzata Pęgier
Anna Woźniak
Anna Węgrzyk
Katarzyna Zwierzchowska
Wojciech Izdebski
Piotr Piekarz
Janusz Wolski

Gratulujemy.

PieknaMadonnaKoncert p.t. "Piękna Madonna z Wrocławia głosem Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego" to kolejne wydarzenie z cyklu Sztuk Puk - otwórz się na sztukę, a jednocześnie przedostatni z koncertów jubileuszowych.  Zaprosiliśmy Państwa do wysłuchania utworów o tematyce maryjnej wspomaganych audiodeskrypcją, która w możliwie wierny sposób oddała piękno dzieł wystawianych w Galerii Sztuki Średniowiecznej MNW. Tym razem można było nas usłyszeć w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, dnia  10 maja o godzinie 17.00.

 

Wystąpili:
Warszawski Chór Międzyuczelniany pod dyrekcją Teresy Gręziak
Katarzyna Kucharska-Hornung - audiodeskrypcja
Kamil Steć - organy